Albastim jest zoptymalizowanym kompleksem zawierającym trzy składniki: ekstrakty z nasion krokosza barwierskiego i słonecznika uzyskane przez ekstrakcję nadkrytycznym CO2 oraz frakcję lipidową chloroplastów liści morwy uzyskanych przez ekstrakcję skwalanu. Albastim został zaprojektowany w celu poprawy wyglądu skóry zarówno w krótkim, jak i długim okresie. Przy regularnym stosowaniu uszkodzona skóra jest naprawiana, a dalsze uszkodzenia zmniejszane.

Albastim działa w trzech obszarach: na poziomie makroskopowym, komórkowym i genetycznym, osiągając skuteczność w zapewnieniu skórze zdrowia. Jest bogaty w fitosterole, zwiększa wytrzymałość i kohezję stratum corneum. Poprawia również proliferację komórek, eliminując martwe komórki na powierzchni, jednocześnie zwiększając spójność skóry. Zapewnia skórze blask, wyrównany koloryt i zmniejsza widoczność zmarszczek.

INCI: Helianthus Annuss (Sunflower) Seed Extract (and) Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Extract (and) Morus Alba (Mulberry) Leaf Extract (and) Squalane