AcquaCell to naturalny kompleks nawilżający łączący ekstrakty ze skórki arbuza, soczewicy i jabłka w zoptymalizowanym systemie podawania. Skórka arbuza jest jednym z niewielu naturalnych składników zawierających cytrulinę. Jest ona kluczowa do funkcjonowania filagryny, składnika NMF niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania systemu samonawilżania skóry. Wyciąg z soczewicy zawiera witaminę B5 i trisacharydy. Skrobia jabłkowa jest źródłem polisacharydów, mleczanu sodu i soli sodowej kwasu piroglutaminowego (sodium PCA).

AcquaCell zapewnia 24-godzinne nawilżenie skóry dzięki tylko jednej prostej aplikacji i znacznie zmniejsza drobne zmarszczki po 2 godzinach od zastosowania. Reguluje produkcję filagryny o 123%, a AQP3 o 144%. W ciągu dwóch tygodni produkt zawierający 3% AcquaCell, stosowany dwa razy dziennie, zwiększył ilość zatrzymywanej przez korneocyty wody o 85%. Po 2 tygodniach znacznie zwiększyła się zawartość kluczowych elementów skóry: cytrulina – 440%, sól sodowa PCA – 180%, mleczan sodu – 60%. Suchość skóry zmniejszyła się o 60%, a spójność skóry wzrosła o 50%.

INCI: Water & Glycerin & Citrullus vulgaris (Watermelon) Fruit Extract & Pyrus malus (Apple) Fruit Extract & Lens Esculenta (Lentil) Fruit Extract & Sodium PCA & Sodium Lactate