Winter Cherry, Withania somnifera, znana również jako Ashwagandha, jedno z najskuteczniejszych ziół w Ajurvedzie to główny składnik Wagandys. Roślina ta jest stosowana od czasów starożytnych ze względu na wiele ciekawych właściwości, wśród najbardziej znanych to regeneracja oraz działanie przeciwzapalne. Wagandys wykorzystuje te zalety i zapewnia działanie przeciwstarzeniowe, wygładza zmarszczki, poprawia funkcje barierowe, łagodzi podrażnienia i nawilża. Badania ex vivo potwierdziły wzrost syntezy kolagenu i zmniejszenie reakcji zapalnej po aplikacji Wagandys.

Wagandys jest białawą do jasnobrązowej, nieprzezroczystą lepką cieczą o charakterystycznym zapachu. Ważne jest, aby przed użyciem dobrze wymieszać Wagandys . Jest on rozpuszczalny w oleju i powinien być dodawany do wstępnej homogenizacji w fazie olejowej lub dodawany po, jeśli faza olejowa jest zewnętrzna. Podgrzewanie nie jest konieczne, ale Wagandys można ogrzewać do 80 ° C.

INCI: Squalane (and) Phytosterols (and) Withania Somnifera Root Extract (and) Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (and) Hordeum Vulgare Extract (and) Glycerin (and) Cucumis Sativus (Cucumber) Seed Oil

Dozowanie: 2 %