Cetpro PQ-7RC jest kationowym, rozpuszczalnym w wodzie kopolimerem o doskonałych właściwościach myjących sprawdzającym się w produktach pielęgnacyjnych (szczególnie w pielęgnacji włosów). Nasz surowiec zawiera 4x więcej składnika aktywnego w stosunku do standardowego Polyquaternium-7, tym samym oferując znaczną oszczędność kosztów.

Kopolimer jest wynikiem polimeryzacji chlorku di-dimetyloamoniowego (DADMAC) i akryloamidu (AAM) z wytworzeniem Polyquaternium-7 (PQ-7). Zastosowanie tych wysoce stabilnych monomerów daje stabilny kopolimer o szerokim zakresie możliwości.

Polyquaternium-7 jest idealny do stosowania w sprayu, niespłukiwalnych odżywkach do włosów i jest doskonałym środkiem rozczesującym. Zapewnia poślizg ułatwiający czesanie na mokro oraz dodaje miękkości i blasku suchym włosom.

Przykładowe aplikacje dla Cetpro PQ-7RC:

– Odżywki do włosów
– Szampony
– Produkty do rozczesywania włosów
– Środki zmiękczające skórę
– Żele pod prysznic
– Mydła w płynie

Jak działa Cetpro PQ-7RC?

Ze względu na naturalne, anionowe właściwości włosów, dodatnie ładunki w obrębie PQ7 łączą się z ładunkiem przeciwnym na włosach. W wyniku tego włosy stają się gładkie i błyszczące. Na włosach tworzy się cienki, niewidoczny film, który pozwala im utrzymać swój kształt na dłużej.